ΟΦΝΙ - Ιωνικός ΝΦ 23 - 19 | 6η αγωνιστική Α2 Ανδρών

Ήττα του Ιωνικού ΝΦ από τον ΟΦΝΙ στην 6η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών!

Στο κλειστό της Ν. Ιωνίας διεξήχθη ένα δυνατό παιχνίδι μεταξύ του Ιωνικού ΝΦ και του ΟΦΝΙ για την 6η αγωνιστική Α2 ανδρών. Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα του Μπένια μπήκε αποφασισμένη στο παιχνίδι για την νίκη, καθώς είχε τέσσερις αγωνιστικές χωρίς νίκη, με αποτέλεσμα να προηγηθεί στο ημίχρονο 12 - 10.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός ΝΦ των Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου προσπάθησε να αντιδράσει αλλά δεν τα κατάφερε. Στο 52' ο Τσαγκογεώργας αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα (3 δίλεπτα) και στο 56' ο Κρητικός εγκατέλειψε τον αγώνα (τραυματισμός στην μύτη). Οι γηπεδούχοι στο 50' ξέφυγαν με τέσσερα γκολ, διατήρησαν την διαφορά μέχρι την λήξη του αγώνα και πήραν την νίκη με 23 - 19.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ ο Επαμεινώνδας ΚΡΗΤΙΚΟΣ  με 5 γκολ και για τον ΟΦΝΙ οι Σταύρος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ και Βασίλειος ΒΑΛΟΥΡΔΟΣ  με 5 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 4-5, 6-5, 7-6, 8-9, 12-10 (ημχ.), 14-11, 15-13, 17-15, 19-15, 22-17, 23-19.

ΟΦΝΙ (ΜΠΕΝΙΑΣ): ΜΠΕΚΡΗΣ, ΡΑΜΜΟΣ (2), ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ (5), ΚΟΥΤΣΗΣ (1), ΒΑΛΟΥΡΔΟΣ (5), ΤΖΑΝΟΣ, ΣΚΕΠΕΤΑΡΗΣ (1), ΙΑΤΡΙΔΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ (4), ΧΑΛΚΙΑΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ (3), ΛΟΥΚΙΔΕΛΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (2), ΓΑΡΙΔΑΣ.

Ιωνικός ΝΦ (ΦΟΥΝΤΕΔΑΚΗΣ - ΜΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ): ΛΕΡΟΥΤΣΟΣ, ΓΑΡΑΝΤΩΝΑΚΗΣ (1), ΒΙΔΑΚΗΣ (2), ΜΑΡΑΓΚΟΣ, ΚΡΗΤΙΚΟΣ (5), ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ, ΞΑΝΘΑΚΗΣ, ΜΠΙΤΟΠΟΥΛΟΣ (1), ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ (4), ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ (2), ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ (2), ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑΣ (2), ΔΗΜΟΥΛΙΝΟΣ, ΣΩΤΗΡΙΟΥ, ΚΑΨΑΛΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ.