Αγριά Βόλου Κένταυρος - Ιωνικός ΝΦ 24 - 28 | 11η αγωνιστική Α2 Ανδρών

Νίκη του Ιωνικού ΝΦ με την Αγριά Βόλου Κένταυρος στην 11η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών!

Στο κλειστό γυμναστήριο Βόλου διεξήχθη ένα δυνατό παιχνίδι μεταξύ του Ιωνικού ΝΦ και την Αγριά Βόλου Κένταυρος για την 11η αγωνιστική Α2 ανδρών. Η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου ξεκίνησε δυνατά με στόχο να εκμεταλλευτεί τις απουσίες των Ζωναρόπουλου και Μακρή και να πάρει την νίκη. Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν μαζί στο σκορ και τελείωσαν ισόπαλες με 12 - 12.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ιωνικός ΝΦ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της ομάδας του Τσιάπα στο τελευταίο δεκάλεπτο και να κερδίσει τον αγώνα με 24 - 28.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ οι Γεώργιος ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ και Νικόλαος ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ με 7 γκολ και για την Αγριά Βόλου Κένταυρος ο Κωνσταντίνος ΜΙΜΙΚΟΣ με 8 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 6-4, 7-6, 10-9, 12-12 (ημχ.) 13-13, 16-16, 18-19, 21-22, 22-25, 24-28.

Αγριά Βόλου Κένταυρος (ΤΣΙΑΠΑΣ): ΚΡΑΤΗΡΑΣ, ΚΟΥΡΙΔΗΣ (2), ΔΡΕΝΟΒΙΑΔΗΣ, ΧΟΥΣΤΗΣ, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΣΚΕΤΟΠΟΥΛΟΣ (2), ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ (2), ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ, ΚΑΡΑΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ, ΑΣΑΡΙΔΗΣ (4), ΝΟΥΛΗΣ (4), ΜΙΜΙΚΟΣ (8), ΣΑΜΑΡΑΣ, ΑΣΤΕΡΗΣ (2).

Ιωνικός ΝΦ (ΦΟΥΝΤΕΔΑΚΗΣ - ΜΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΥΡΚΙΤΣΟΣ, ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΙΩΤΗΣ, ΚΩΣΤΑΣ, ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ (7), ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (1), ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ (7), ΜΠΙΛΟΣ (1), ΜΠΙΤΟΠΟΥΛΟΣ (4), ΜΑΡΑΓΚΟΣ, ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ (1), ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΒΕΖΥΡΗΣ (4), ΜΑΥΡΟΦΡΥΔΗΣ (3), ΚΑΨΑΛΗΣ.