Θρίαμβος Αθηνών - Ιωνικός ΝΦ 27 - 30 | 17η αγωνιστική Α2 Ανδρών

Νίκη του Ιωνικού ΝΦ με τον Θρίαμβο Αθηνών στην 17η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 ανδρών!

Στο κλειστό γυμναστήριο Μετς διεξήχθη το παιχνίδι μεταξύ του Ιωνικού ΝΦ και του Θρίαμβου Αθηνών για την 17η αγωνιστική Α2 ανδρών. Το πρώτο ημίχρονο και οι δυο ομάδες προσπάθησαν να ελέγξουν τον ρυθμό του αγώνα με τον Ιωνικό ΝΦ να έχει μικρό προβάδισμα με 13 - 14.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου κατάφερε στο 50' να προηγηθεί με 23-28 και να πάρει την νίκη με 27 - 30. Στην τελευταία αγωνιστική, το Σάββατο 8/4, ο Ιωνικός ΝΦ και ο Ολυμπιακός Κερατσινίου θα αναμετρηθούν για την διεκδίκηση της τέταρτης θέσης στα μπαράζ ανόδου στην Α1.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ οι Νικόλαος ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ και Ευάγγελος ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑΣ  με 8 γκολ και για τον Θρίαμβο Αθηνών ο Πέτρος ΔΙΑΡΑΣ με 8 γκολ.

Τα πεντάλεπτα : 2-1, 5-4, 8-7, 9-10, 12-12, 13-14 (ημχ.) 16-16, 19-19, 21-22, 23-28, 25-28, 27-30.

Θρίαμβος Αθηνών (ΔΡΕΤΤΑΣ): ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ (3), ΠΑΠΟΥΛΙΑΣ (4), ΜΙΧΟΣ, ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ (4), ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ, ΣΙΚΙΑΡΙΔΗΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ (4), ΔΙΑΡΑΣ (8), ΣΚΥΦΤΟΣ, ΘΕΟΔΟΣΟΠΟΥΛΟΣ (4), ΚΥΡΙΑΚΟΥΚΟΥΛΙΑΣ, ΒΑΣΑΛΟΣ.

Ιωνικός ΝΦ (ΦΟΥΝΤΕΔΑΚΗΣ - ΜΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΣ): ΚΩΣΤΑΣ, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ (2), ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ (8), ΜΠΙΛΟΣ (1), ΜΠΙΤΟΠΟΥΛΟΣ (2), ΜΑΡΑΓΚΟΣ (1), ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ, ΜΟΥΡΕΛΑΤΟΣ, ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ, ΤΣΑΓΚΟΓΕΩΡΓΑΣ (8), ΒΕΖΥΡΗΣ (6), ΜΑΓΚΟΣ (2), ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ, ΚΑΨΑΛΗΣ, ΚΑΠΕΤΑΝΙΟΣ.