Ιωνικός ΝΦ - ΕΝΣ Βριλήσσια 26 - 20 | Πρωτάθλημα ΕΣΧΑ Εφήβων

Ο Ιωνικός ΝΦ νίκησε τα Βριλήσσια με σκορ 26 - 20 για την δεύτερη αγωνιστική στο πρωτάθλημα εφήβων της ΕΣΧΑ.

Μετά από ενα ισορροπημένο εικοσάλεπτο στο πρώτο μισό, όπου οι ομάδες εναλλάσονταν στο σκορ, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν ενα ισχνό προβάδισμα με 12 - 10 στη λήξη του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι παίχτες του Μιχάλη Φουντεδάκη, με καλή αμυντική λειτουργία και αποτελεσματικότητα στην επίθεση, κατάφεραν να χτίσουν μια διαφορά ασφαλείας, την οποία διατήρησαν μέχρι το τέλος του αγώνα, που τους βρήκε νικητές με σκορ 26 - 20.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-3, 5-6, 8-7, 11-9, 12-10 (ημx.) 14-11, 17-12, 19-13, 20-15, 22-17, 26-20.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Φουντεδάκης): Ζακυνθινός, Μπέσιος, Μεμσής 2, Μάνθος 3, Μάγκος 2, Κοβάνης 1, Βασιλείου-Τσάφος 1, Δρέλλας, Θεοδωρόπουλος 10, Σάββας, Σιατράς 5, Μαρκοπουλιώτης 1, Μυλωνάς 1, Καρυτινός 1.

ΕΣΝ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ (Δραγάζης): Πάλλης, Γκένας, Κορκολής, Τομαδάκης 4, Γλύκας 1, Παναγόπουλος 1, Τσολακίδης 6, Κρητικός 2, Σαλταγιαννης 1, Ταμπάκος 3, Κετιμές, Μαυροκέφαλος,Καμπουρελης 4, Λυσικάτος, Παπαναστασίου, Βελτανιώτης.