Ιωνικός ΝΦ - Α.Ο Νηρεύς 25 - 26 | 7η αγωνιστική Α2 2017 - 2018

Ήττα του Ιωνικού ΝΦ εντός έδρας με τoν Α.Ο Νηρεύς στην 7η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 2017 - 2018!

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίρροπο με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ με 13 -13. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου προηγήθηκε με 24  - 22 στο 55',  όμως ο Α.Ο Νηρεύς αντέδρασε και κατάφερε να πάρει την νίκη στο τέλος με 25 - 26.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ οι Αργυράκης, Μπούτος και Μπιτόπουλος με 4 γκολ και για τον Α.Ο Νηρεύς ο Ζαλώνης με 7 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 3-5, 6-7, 7-10, 9-12, 13-13 (ημχ.), 16-15, 17-18, 20-19, 22-20, 24-22, 25-26.

Ιωνικός ΝΦ (Φουντεδάκης - Μαντζόπουλος) Αργυράκης 4, Μπούτος 4, Αντωνιάδης, Μπίλος 3, Αντωνόπουλος 3, Μπιτόπουλος 4, Μαραγκός, Πόρουμπ, Παναγιώτου, Τσαγκόγεωργας 2, Μάγκος 2, Μαυροφρύδης, Σωτηρίου, Καψάλης, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 3.

Α.Ο Νηρεύς (Γκούφας) Ζαλώνης 7, Στρούτζας, Αποστολίδης 5, Στεφανίτσης, Σταύρου 1, Μπακόπουλος, Βαλαβάνης 3, Καλογερόπουλος, Πανταζής 3, Ζαχαρίας, Καραδήμας, Αποστολόπουλος 2, Κελεπούρης, Πάνου.