Ιωνικός ΝΦ - Ποσειδών Λουτρακίου 22 - 19 | 19η αγωνιστική Α2 2017 - 2018

Νίκη του Ιωνικού ΝΦ εντός έδρας με τον Ποσειδών Λουτρακίου στην 19η αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Α2 2017 - 2018!

Το πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν αμφίρροπος με την ομάδα του Ιωνικού ΝΦ να προηγείται με 10 - 9. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Φουντεδάκη - Μαντζόπουλου με καλή άμυνα και σωστά τελειώματα στο τελευταίο πεντάλεπτο πήρε την νίκη με 22 - 19.

Πρώτος σκόρερ για τον Ιωνικό ΝΦ ο Αργυράκης με 5 γκολ και για τον Ποσειδών Λουτρακίου ο Ρουμελιώτης με 5 γκολ.

Τα πεντάλεπτα:1-2, 3-3, 5-5, 7-5, 9-7, 10-9 (ημχ.), 10-12, 11-14, 13-14, 16-16, 18-18, 22-19.

Ιωνικός ΝΦ (Φουντεδάκης - Μαντζόπουλος): Εμμανουήλ, Αργυράκης 5, Μπούτος 3, Μπίλπος 2, Αντωνιάδης 1, Κρητικός, Αντωνόπουλος 4, Μαραγκός, Μουρελάτος, Μάγκος, Μαυροφρύδης, Χελιώτης 4, Καψάλης, Καπετάνιος, Μπουλούμπασης 3.

Ποσειδών Λουτρακίου (-): Αικατερίνης 4, Παλαιολόγος, Γκίκας 2, Μπεκιάρης 3, Σταματίου, Χατζηκωνσταντίνου 3, Βλαχογεώργος, Φίλης, Βασιλειάδης 2, Ρουμελιώτης 5.